Skip to content

TVNET S.Veinbergas kategoriskā nostāja pret apgalvojumiem, kam nav pierādījumu

Savā rakstā “Nacionālistu pieprasītā mediju paklausība jeb totalitārisma atgriešanās” S.Veinberga pārmet Polijas režīmam pāreju no “bezkaislīga vēstījuma uz propagandu”, kādu rindkopu beidzot ar vārdiem: “Arī Polonia TV pāreja uz propagandu nebija strauji un viegli pamanāma lieta. Taču tas ir noticis. Kādas ir pirmās pazīmes, kuram vajadzētu pievērst uzmanību šādos gadījumus? Pirmām kārtām par pāreju uz propagandu liecina mediju valoda. Vārdu krājums kļūst imperatīvs, kategorisks un neiecietīgs. Faktu vietā tiek apgalvots, nevis pierādīts.”

To pieminu, atgādinot S.Veinbergas citātus, kas minēti manas prasības pieteikumā tiesai par SIA TVNET manis apmelošanu par dzimumnoziedznieku, savos medijos paziņojot to kā apgalvojumu. Protams, bez jebkādiem pierādījumiem, faktiem un pretrunā ar mūsu valsts likumiem, “faktu vietā ar A.Kiviča muti apgalvojot, nevis pierādot.”

S.Veinberga TVNET.LV š.g. 29. jūlija tekstā “Par dažiem aizspriedumiem un tendencēm žurnālistikā” cita starpā raksta:

“Tāpēc nevajadzētu satraukties, ja kādā izdevumā var izlasīt to, kas agrāk nebija zināms un šķiet nepieņemams jaunums. No šāda izdevuma būtu vēlams atteikties un to nelasīt. Tas ir normāli un parasti demokrātijas apstākļos. Nelasiet tos, kas jums nepatīk, un nesatraucieties par tēmām, kas jūs kaitina.”

“Tieši tāpat iesaku arī karojošajiem homofobiem un sieviešu nīdējiem samierināties, ka pasaule vairs nav tāda kā viņu bērnībā, un rakstus, kas satrauc, vienkārši nemaz, nemaz nelasīt. Nemēģinot pāraudzināt nepatīkamus autorus un satraukties, ka visi vairs nedomā vienādi.”

“Žurnālisti un raksti ir tikpat dažādi kā mēs paši. Agrāk visi maršēja uniformās un baidījās runāt pretī vienīgās partijas ideoloģijai. Tagad pasaule ir atvērusies un katrs drīkst paust savas domas, ja tās nerunā pretī valsts pamatlikumam. Žurnālistus ieskaitot.”

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.