Skip to content

Re:Baltica I.Spriņģe un prokurore D.Lapinska par N.Endziņa lietu kā brīdinājumu sabiedrībai

Arī šo vēsti ieklāju salīdzināšanai. N.Endziņa viltus ziņas bija par neesošiem negadījumiem neesošos objektos. SIA TVNET par dzimumnoziedznieku mani apmeloja konkrēta apgalvojuma formā – ne kā neesošu objektu par neesošu negadījumu. A.Kivičš ar atbildētāju mediju atbalstu “objekta” Kaspars Dimiters virzienā blieza tiešā tēmējumā: “Tu esi izvarotājs! Tu esi izcietis sodu par sievietes izvarošanu. Padomju laikā, cietumā. Daudzi to nezina, bet tā ir taisnība.” Skat. prasības pieteikumu.

Video: “Tas ir kā brīdinājums viltus ziņu autoriem.” Neidam draud līdz pieciem gadiem cietumā

Fragmenti no raksta

Šī ir pirmā reize Latvijas tiesu vēsturē, kad par viltus ziņu izplatīšanu ierosināta krimināllieta. “Pirmais kriminālprocess par huligānismu internetā. Šis kaitējums sabiedrībai ir būtisks,” norāda Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurore Dace Lapinska.

“Paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, bet, protams, pastāv arī alternatīvie sodi – gan piespiedu darbs, gan naudas sods. Vērtēsim, kā notiks tiesas izmeklēšana. Viedokli par to varēšu izteikt debatēs,” “LNT Ziņām” norādīja prokurore.

Pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” dibinātāja Inga Spriņģe, kura pētījusi šo jomu, cer, ka šis kriminālprocess liks aizdomāties daudziem.

“Es domāju, ka ir ļoti labi, ka ir šāds kriminālprocess. Tas ir kā brīdinājums pārējiem,” “LNT Ziņām” stāstīja žurnāiste.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.