Latvijas radio: «Kaspars Dimiters – dziesminieks ar kristīgu sirdi»

Ansis Pavasaris, Daiga Mazvērsīte 14. aprīlis

Lieldienu laikā raidījuma varonis būs Kaspars Dimiters, dziesminieks ar kristīgu sirdi – tuvojas Kaspara 60. jubileja (1. maijs)

Joprojām dziesminieks Kaspars Dimiters ik pa laikam sacer kādu balādi un izceļas ar savu oriģinālo domāšanu un pasaules redzējumu. Visu, ko viņš dara, ar saviem komentāriem pavada gan atbalstītāji, gan noliedzēji, un fakts ir tas, ka Kaspars spēj godīgi atklāt savu pārliecību, kas mūsdienās nav nemaz tik bieža parādība. Laikmetā, kurā ir tik daudz melu, reklāmas un izlikšanās, Dimitera personība ir īpaša, jo viņš visu dara no sirds – mīl, ienīst, dzejo, sacer dziesmas un nebaidās nest atbildību par saviem uzskatiem. Un noteikti no sirds nācis ielūgums 1. maijā pulksten 3. dienā doties uz Cēsu pilsdrupām, lai tur svinētu Kaspara 60. jubileju. Tai par godu saviem klausītājiem viņš sagatavojis grāmatu Ielūgums uz dzīvi, kā arī disku, kurā satilpušas 100 romantiski filosofiskas dziesmas.

Kā īstam bardam pieklājas, Dimiters atkal uzrunās savu tautu, atgādinās tai par sirdsapziņu, par ideāliem, par skaistumu un sāpēm. Tā visa pārpārēm Kaspara mūzikā un dzejā, no kuras pavisam nedaudz dzirdēsit arī šīsdienas raidījumā.